Home

آشوریان ایران

آشوریان در حال ساخت و تولید کره در ایران. جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ سده نوزدهم میلادی به ۱۳۸٬۰۰۰ نفر می‌رسید که عمدتاً در آذربایجان غربی ساکن بودند و به دو گروه عمدهٔ مسیحیان نستوری و کاتولیک تقسیم می‌شوند. جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ قرن بیستم میلادی به ۲۰٬۰۰۰ نفر. الآشوريون والسريان والكلدان في إيران ( بالسريانيَّة: ܐܬܘܪܝܐ ܕܐܝܼܪܵܢ؛ بالفارسيَّة: آشوریان ایران) هم أقلية عرقية ولغوية في إيران الحالية. الآشوريون/السريان/الكلدان هي مجموعة عرقية دينية ساميّة مسيحية وينتمي أغلب أتباع هذه المجموعة إلى كنيسة المشرق الآشورية ، والكنيسة. آشوریان. آشوُریانAssyrians [VIII]عصر کلاسیک سوُمر (ï سوُمریان) با تسخیر دولت­ـ شهرها به دست سارگونِ آگاده­یی، حکمران شمالی، به پایان رسید. سارگون و شاهان اَکَدی خالقِ اندیشه­ی امپراتوری جهانی بودند و سال­ها بعد آشوُریان همین مفهوم را به کار بردند [۱۸] آشوریان ایران آشور یا آسور، نام سرزمین قدیمی است که در بخش وسطای رود دجله و کوهستان های مجاور قرار داشته است و از آشور (رب النوع) گرفته شده است و پایتخت آن نخست شهر آشور و سپس کالح و بعداً نینوا بوده است جمعیت آشوریان ایران در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر برآورده می‌شود. جمعیت کلدانیان نیز در حدود ۴ هزار نفر برآورد شده است. جدول زیر توزیع نسبی جمعیت مسیحیان (اعم از ارامنه، آشوری و پروتستان) ایران را.

آشوریان ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزا

 1. فهرست آشوریان سرشناس اهل ایران. فریدون آتورایا، پزشک و سیاستمدار; مارتین شمعون پور، نوازنده، بازیگر سینما ، تئاتر و موسیقی دان; فریدون آشوری; آندره آغاسی، بازیکن تنی
 2. دوران طلايي آشوريان ايران در عرصه علم و دانش مربوط به سال‌هاي قبل از اسلام و چند سده پس از آن است كه آشوريان بيشترين تحصيلكردگان و دانشمندان را در جوامع ايران آن روزگار داشتند؛ از ميان آنان مترجمان عاليقدري برخاستند كه كتب علمي و فلسفي و، به‌طور كلي، علوم متداول آن زمان.
 3. نماینده آشوریان ایران; هنر و آشوریان; اخبار تصویری; ارتباط با نماینده; آشوریان. تقویم آشوری; لغت نامه آشوری; اساسنامه اتحادیه جهانی آشوریان; درباره خویده; اتحادیه جهانی آشوریان(aua
 4. آشور و آشوریان. آ شور نام دولتی باستانی است كه در شمال بین النهرین قرار داشت.حدود چهار هزار سال پیش این دولت تشكیل شد و مدت هزار و سیصد و پنجاه سال دوام آورد.این امپراتوری بر سرزمینهای فنیقیه، فلسطین ،مصر ،بابل،ایلام و.
 5. آشوریان و کلدانیان. آشوری‌های از بازماندگان ساکنان باستانی بین النهرین هستند که در حدود ده هزار سال قبل در بین‌النهرین مستقر شدند و از حدود سه هزار سال قبل به سمت شرق مهاجرت کردند. آنان از راه دریای سرخ و خلیج فارس به ساحل آمده و در ناحیه اکد و سومر و کناره‌های دو رود دجله و.

الآشوريون والسريان والكلدان في إيران - ويكيبيدي

آشوریان ایران. نوشتار اصلی: آشوریان ایران. بر اساس شواهد و مدارک موجود، آشوری‌ها ، قرن‌ها در ایران سکونت داشته‌اند، لیکن نمی‌توان تاریخ دقیق ورود آنان را به ایران مشخص کرد. واقعیت این است که آشوری‌ها پس از سقوط امپراتوری در بین‌النهرین، جزئی از ملت ایران شده و با مردم. آشوریان در حال ساخت و تولید کره در ایران جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ سده نوزدهم میلادی به ۱۳۸٬۰۰۰ نفر می‌رسید [۴] که عمدتاً در آذربایجان غربی ساکن بودند و به دو گروه عمدهٔ مسیحیان نستوری و کاتولیک تقسیم می‌شوند هنرهای آشوریان. ۳۱ تیر ۱۳۸۹. خرده هنرها- نقش برجسته- مجمسه‌سازی- ساختمان- صفحه‌ای از «سارداناپالوس» آشور، در پایان كار، از لحاظ هنر به پایة معلم خود، بابل، رسید، و در ساختن نقش برجسته بر آن.

آشوریان - تاریخ م

 1. ببینید، جامعه آشوری‌، جامعه‌ای بسته یا تافته‌ای جدا بافته از جامعه بزرگ ایران نیست و هر تحولی که در میهن اتفاق بیفتد، بر آشوریان هم تأثیرگذار است، لذا روحیه جوانانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، در نسل جوان آشوری امروز نیز وجود دارد
 2. این کشور با ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربع پهناوری، دومین کشور بزرگ خاورمیانه است. ایران از شمال غرب با ارمنستان و آذربایجان ، از شمال با دریای خزر ، از شمال شرق با ترکمنستان ، از شرق با افغانستان و پاکستان ، از جنوب با خلیج فارس و دریای عمان و در غرب با عراق و ترکیه هم‌مرز است
 3. تمدن آشور باستان. از انی کاظمی آخرین بروزرسانی ۹ آبان ۱۳۹۷ 20,587. درحالیکه تمدن بابل در جنوب بین النهرین شکل می گرفت، قوم وحشی و جنگجوی آشور به شمال بین النهرین حمله و آنجا را تصرف کردند. آشوریان.

آشوری‌ها در جنگ ایران و عراق از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد جوانانی از اقلیت‌های قومی ـ مذهبی کشور نیز در کنار مسلمان در خطوط مقدم جبهه‌های نبرد جنگیدند و در این جنگ کشته، جانباز، یا به اسارت گرفته شدند تاریخچه انجمن آشوریان تهران. یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت. الآشوريون والسريان والكلدان في إيران (بالسريانيَّة: ܐܬܘܪܝܐ ܕܐܝܼܪܵܢ؛ بالفارسيَّة: آشوریان ایران) هم أقلية عرقية ولغوية في إيران الحالية کشیش کلیسای شرق آشوری در ایران بیان کرد: اصولاً آشوریان در تمام طول تاریخ انقلاب و جمهوری اسلامی ایران حضور داشته‌اند و بیش از ۹۰ درصد آشوریان ایران در انتخابات پیش رو شرکت خواهند کرد.وی.

عقاید و تاریخچه مختصری از آشوری ها شهر سوا

جمعیت و پراکندگی. مسیحیان ایران، اعم از آشوریان و ارامنه، در تمامی استان‌های ایران زندگی می کنند اما بیشترین تراکم جمعیتی این گروه از مسیحیان را به دلیل سابقه و اماکن تاریخی، بیشتر می‌توان در شهرهای تهران، اصفهان. همایش آشوریان در دعوت از ملت شریف ایران جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رییس انجمن آشوریان تهران: امام علی (ع) در قلب ما مسیحیان اس سایت تحلیلی خبری عصر ایران (گزیده ای از اخبار روز) و ارائه دهنده اخبار، قیمت طلا و ارز، انتخابات ، قیمت خودر ادعاهای خیالی آمریکا از نگاه آشوریان ایران. گروه سیاسی الف، ۷ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۲۱ 3980707136. در پی ادعای رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا، مینی بر اجرا نشدن آیین‌های دینی و مذهبی مسیحیان ایران، از سوی. آشوریان و مننا. از کتیبه‌های از زمان سلطنت سارگون دوم پادشاه آشور چنین بر می‌آید که بین سال‌های ۷۰۵-۷۲۱ پ.م. اتباع بیگانه توسط آشوری‌ها در فلات ایران و سرزمین ماد اسکان داده شده‌اند

جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ سده نوزدهم میلادی به ۱۳۸٬۰۰۰ نفر می‌رسید[۴] که عمدتاً در آذربایجان غربی ساکن بودند و به دو گروه عمدهٔ مسیحیان نستوری و کاتولیک تقسیم می‌شوند.[۵] جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ قرن بیستم. ایران آنلاین-نطق خداحافظی نماینده آشوریان: نباید خواسته‌های به‌حق مردم را به پای عده‌ای منافق ببندند : : نماینده آشوریان در مجلس، ضمن محکوم کردن ادعای وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران حقوق ادیان توحیدی را. آشوریان همچنین در دانش پزشکی از پیشگامان تمدن ایرانی‌اند؛ مثلاً خاندان آشوری «بختیشوع» که از پزشکان نامی دانشگاه گندی‌شاپور خوزستان بودند، در گسترش دانش پزشکی، خدمات قابل توجهی به ایران. آشوریان یا آسوریان یا سُریانی‌ها، قومی قدیمی از مسیحیان ایران (تهران، ارومیه، اهواز، کرمانشاه، همدان، قزوین، اصفهان ،سلماس و تبریز)، عراق، ترکیه و سوریه هستند که آشوری زبان هستند. آنها در شمال عراق، جنوب شرقی ترکیه.

همایش آشوریان در دعوت از ملت شریف ایران جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری; رییس انجمن آشوریان تهران: امام علی (ع) در قلب ما مسیحیان است; مصاحبه خبرگزاری ایرنا با رئیس انجمن آشوریان تهرا

آشوریان و کلدانیان - اطلس اقلیت‌های دینی ایرا

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ سده نوزدهم میلادی به ۱۳۸٬۰۰۰ نفر می‌رسید که عمدتاً در آذربایجان غربی ساکن بودند و به دو گروه عمدهٔ مسیحیان نستوری و کاتولیک تقسیم می‌شوند. جمعیت آشوریان ایران در میانهٔ قرن بیستم میلادی. جورج ملک‌یونان علاوه بر اینکه ورزشکار حرفه‌ای بود، یک وکیل برجسته بین‌المللی نیز بود که در تهران و ایالات متحده تحصیل کرده بود و برای احقاق حقوق آشوریان در ایران تلاش‌های فراوانی کرد انجمن آشوریان تهران یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند

امپراطوری آشوریان از نظر مورخین و باستان شناسان اولین امپراطوری واقعی تاریخ شناخته شد که دارای نوآوری های شگفت انگیزی در زمان خود بودند آشوریان یک دولت باستانی بودند که در شمال بین النهرین حکومت می کردند.این حکومت به 4000 سال قبل بر می گردد و به مدت 1350 سال دوام آورده ایران آنلاین-ادعاهای خیالی امریکا از نگاه آشوریان ایران : : جامعه آشوریان ایران در پی ادعای رئیس جمهور و وزیر خارجه امریکا مینی بر اجرا نشدن آیین‌های دینی و مذهبی مسیحیان ایران، بیانیه‌ای منتشر کردند که در آن به رد این.

روحانی: آشوریان در راه اعتلای ایران لحظه ای درنگ نکرده اند گروه سیاسی الف، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰ 3970630124 «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به بیست و نهمین کنگره اتحادیه جهانی آشوریان، به تجلیل از نقش و جایگاه. بهائیان ایران از ساخت این معابد، که با نام «مشرق‌الاذکار» (به معنی محل برخاستن ذکر خداوند) هم شناخته می شوند، محروم بوده‌اند. هر چند بهائیان در دهه ۳۰ شمسی اقدام به خرید زمینی برای ایجاد مشرق. کل مراسم همایش دعوت از ملت شریف ایران جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به میزبانی انجمن آشوریان تهران و با سخنرانی آقایان شارلی انویه تکیه نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی ،.. کتاب تاریخ 13 هزار ساله‌ی ایران - جلد اول نوشتۀ رستم کوشان، مجموعه اشعاری در قالب مثنوی است که بخشی از تاریخ ایران از زمان آشوریان تا اشکانیان را روایت می‌کند. رستم کوشان تاریخ 13 هزار ساله ایران را در قالب شعر و در 41..

اما در ایران، آشوریان شرایط به ظاهر باثبات‌تری را تجربه می‌کنند. تنها بخشی از آشوریان ایران مهاجرانی هستند که پس از نسل‌کشی ۱۹۱۵ به ایران آمدند آشوریان ایران آشوري‌ها در ايران حضوري چند هزار ساله دارند. گرچه گوشه‌هايي از تاريخ پر ماجراي دولت آشور در پرده ابهام فرو رفته اما حضور گروه قومی که خود را آشوری تعریف می کنند ، به آنان هویتی باستانی و اساطیری بخشیده است او ادعا کرده «آشوریان در تمام طول تاریخ انقلاب و جمهوری اسلامی ایران حضور داشته‌اند و بیش از ۹۰ درصد آشوریان ایران در انتخابات پیش رو شرکت خواهند کرد.

Posts tagged as آشوریان ایران ، مانند نوکیشان مسیحی، بهاییان و پیروان آیین یارسان،در جامعه ایران از حقوق بنیادین بشر محروم و مبدل به «اشباح» شده‌اند مردم ایران بار دیگر حماسه‌ساز شوند. وی با بیان اینکه قطعاً آشوریان ایران مثل همیشه با مشارکت بیش از ۹۰ درصد در این انتخابات شرکت خواهند کرد، اظهار کرد: از مردم با غیرت ایران اعم از مسلمانان و. شایعه پیشروی سریع ترکها در مناطق غربی ایران بسیاری از ارامنه و آشوریان را نگران کرد و آنها از بزرگان ارومیه خواهان حفاظت خود در برابر ترکها بودند پس از او، سوزی داوید، از آشوریان ایرانی ساکن استرالیا که به وکالت دادگستری اشتغال دارد و عضو دائمی هیئت.

فهرست ایرانیان آشوری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزا

 1. رئیس انجمن آشوریان ارومیه (شمال غرب ایران) با بیان اینکه حضور در انتخابات یک وظیفه ملی است، گفت: جامعه آشوریان ایران با اقتدار در انتخابات فردا جمعه شرکت می کنند
 2. تهران - الکوثر : انجمن آشوریان ایران طی نامه ای به مقام معظم رهبری، سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره)‌ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به عموم مردم شریف ایران تسلیت و تعزیت گفت
 3. رهبر آشوریان در ادامه از این كه كلیساهای آشوری در برخی مناطق غیر آشوری نشین ارومیه توسط مسلمین حفاظت و نگهداری می شود به نیكی یاد كرد و برای توفیق روزافزون دولت و ملت ایران بر مشكلات دعا كرد
 4. به گزارش خبرنگارایرنا، انجمن آشوریان تهران عصر امروز میزبان یک همایش با حضور جمعی از اعضای انجمن های آشوری سراسر ایران، گروه بانوان آشوری شامیران و جمعی از فعالان اجتماعی جامعه آشوریان به منظور دعوت از ملت ایران برای.

دايرة المعارف كتابداري و اطلاع‌رساني - آشوريان ايران

گر علاقه‌مند به تاریخ‌ایران‌باستان هستید یادداشت‌های کوتاه را به ترتیب شماره مطالعه بفرمائید تاریخ ایران را بدانیم! دکتر علی نیکوی انجمن آشوریان در 13 سپتامبر 2010 - صحبتهای یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان ایران ارومیه - ایرنا - نوزدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جهان با عنوان «جام تموز» با حضور ۲۰۰ ورزشکار از کشورهای عراق، ارمنستان و ایران به میزبانی باشگاه آشور ارومیه آغاز شد 44 قطعه تاریخی آشوریان عراق که توسط مأموران گمرک کویت کشف و ضبط شده بود، به سفیر عراق در کویت تحویل داده شد. کویت 44 قطعه اثر تاریخی کشور عراق را ک

Video: Khouyada رسانه ملی آشوریا

آشوریها - اطلس تاریخ ایرا

 1. نشست علمی با موضوع «حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی»برگزار و در این مراسم رهبران ادیان مختلف به مقام شهید سردار قاسم سلیمانی ادای احترام کردند
 2. خُرَّم‌آباد ( تلفظ راهنما·اطلاعات) (به لری: خورمووه) بیست و سومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان لرستان است. جمعیت خرم‌آباد طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، ۳۷۳٬۴۱۶ نفر بوده‌است. شهر در ارتفاع ۱۱۴۷٬۸ متری از سطح.
 3. مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر مهمان متناسب با موضوع جلسه است که.
 4. بد نیست بانیپال از اقلیت آشوریان در کشور ایران است. لازم به بیان است آشوریان، کلدانی‌ ها، آرامی‌ ها و سُریانی‌ ها قومی هستند که ریشه ی آن‌ ها به مردم بین‌ النهرین باستان می‌ رسد
 5. 08/14/2021 08/14/2021 Reisen Iran. کلیسای سنت جوزف تهران متعلق به آشوریان و کلدانی‌های کاتولیک ایران است. در اين محتوا تلاش شده است تا به معرفي کلیسای سنت جوزف، معماري و پلان كليساي حضرت يوسف، تاريخچه و معرفي اقوام آشوري، جاذبه‌ها و.
 6. برادری بین پیروان ادیان مختلف ایران جواب محکمی بر یاوه گویان است. ای رسانده و آن وجود برادری در بین پیروان ادیان مختلف در این کشور است. آشوریان هستیم و از این بابت از مسئولین نظام سپاسگزاریم.

تاریخ ما » اسطوره ها| معنی نام صایین دژ (قهود) معنی نامهای جغرافیایی با توصیفات کهن جغرافیایی آنها ارتباط دارد. نام قهود (گه-اَئوتی= جایگاه سرد) نشان میدهد که نام صایین قلعه به ترکی آذری به معنی دژ سردسیری (سَیین قالا) بوده. ایران، آرمانشهر آشوریان. همشهری دو : یوناتن بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی از زندگی دوستانه مسلمانان و مسیحیان در ایران می‌گوید. براي ما از زندگي مسيحيان در ايران بگوييد و. پیام تبریک مهندس شارلی انویه تکیه به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران. رسمی اطلاع رسانی و ارتباطات مردمی مهندس شارلی انویه تکیه نماینده آشوریان و کلدانیان در یازدهمین دوره مجلس شورای.

اطلس اقلیت‌های دینی ایران - اطلس اقلیت‌های دینی ایرا

کشتار آشوریان عراق و فرار آنان به ايران و استقرار در اروميه و همدان moghrez تاریخ ایران و جهان بیش از ۲ سال پیش ‫۲۳۰ کلیک ‫۱۵٫۰۳۶ iranianshistoryonthisday.co جنگ دیاکو با آشوریان، اسیر شدن دیاکو هدف این وبسایت تنها بالا بردن اطلاعات کاربران درباره تاریخ ایران و جهان باستان است که البته در این بین به آموزش خط های باستانی نیز پرداخته است به اطلاع می رساند روزنامه رسمی کشور شعبه و یا نمایندگی نداشته و با هیچ وب سایت داخلی و یا خارجی تحت هیچ عنوانی اعم از افزایش امکان دسترسی به اطلاعات و غیره همکاری نمی نماید و تنها مرجع رسمی اخذ اطلاعات، روزنامه رسمی کشور.

گزارش سازمان دانشجویان یهود ایران اخبار خانه جوانان یهود تهران کمک‌های مردمی خیریه کوروش به مناسبت ایام موعد پسح پسح ایرانی، مصای ایرانی مراسه دعای آفتاب پس از 28 سا مراسم جشن سال نو آشوریان در شهر قحطانیه واقع در شمال شرقی سوریه برگزار شد. تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰. پ. آکیتو، سال نوی آشوریان و بابلیان، باستانی‌ترین جشن سال نو در تاریخ بشر است که.

انجمن آشوریان تهران - انجمن آشوریان تهرا

با استقرار آریائیها در فلات ایران ، آنان با اقوامی که در سرزمین های اطراف زندگی می کردند نیز همسایگان فلات ایران در هنگام استقرار آریائیها ، آشوریان و کلدانی ها بودند ایرنا نوشت : حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به بیست و نهمین کنگره اتحادیه جهانی آشوریان، به تجلیل از نقش و جایگاه آشوریان ایران پرداخت و تاکید کرد که آنها در راه اعتلای کشور لحظه ای درنگ نکرده اند پنجشنبه ۲۵-۰۵-۱۳۹۷ . نماینده آشوریان مجلس مدعی شده آشوریان و جامعه مسیحی ایران به نسخه پیچی و پدرخواندگی آمریکا نیاز ندارند و در آرامش زندگی می‎کنند، اما توضیح نداده چرا فرزندانش سالهاست در آمریکا که وی به پدر خواندگی. آشوریان یک دولت باستانی بودند که در شمال بین النهرین حکومت می کردند.این حکومت به 4000 سال قبل بر می گردد و به مدت 1350 سال دوام آورده برخی از ایران‌ شناسان، دیاکو را با ویژگی‌ هایی که هرودوت برای او برمی‌ شمارد با هوشنگ شاهنامه یکی می‌ گیرند و لقب پردات یا پیشدادی را با نخستین قانون‌ گذار یکی می‌ دانند. سنت دینی، هوشنگ را.

انجمن آشوریان ارومیه و حومه با قدمتی بیش از یک قرن در سال 1286 شمسی (1907 میلادی) با همفکری و همسوئی هیاتی مرکب از سران کلیساهای ارومیه و همراهی و همدلی عده ای از ریش سفیدان آگاه همه فرقه ها جهت رسیدگی و حل و فصل مسائل اجتماعی. روحانی اضافه کرد: آشوریان ایران، همچون سایر اقوام، در همه رنج ها و مظالمی که در طول تاریخ بر این سرزمین رفت، سهیم بوده اند و همپای آحاد ملت ایران با تجاوز بیگانگان با جان و مال خود مبارزه کرده. که جامعه آشوریان را در مجلس نمایندگی می کند پس... یازدهم پوزش می طلبم نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی... خجسته را به کلیه آشوریان ایران و جهان و مسیحیان.. در پی ادعای رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا، مینی بر اجرا نشدن آیین‌های دینی و مذهبی مسیحیان ایران، از سوی جامعه آشوریان ایران بیانیه‌ای منتشر شده که در آن به رد ادعاهای مسئولان آمریکایی اشاره شده است آرامگاه آشوریان تهران eslam shahr • آرامگاه آشوریان تهران eslam shahr photos • ایران » Is this your business? Claim it now. Make sure your information is up to date. Plus use our free tools to find new customers

تاریخ ایران آشوری ه

ينتمي نقش كل كل ملكشاهي (بالفارسية: نقش برجسته گل گل ملکشاهي) إلى الحضارة الآشورية القديمة ويوجد في محافظة إيلام، بجانب نهر كُل كُل ملكشاهي. هو نقش يحتوي على كتابة آشورية بالخط المسماري وكتب على صخرة بالقرب من قرية كل. قبرستان آشوریان (چهاربخش ارومیه) چهارشنبه , ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ سینما ایران; عشیره ها و طایفه های آذربایجان غربی. ایرنا نوشت: انجمن آشوریان ایران، در بیانیه ای در پاسخ به یادداشت توئیتری «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آزار اقلیت های مذهبی و محرومیت آنان از حقوق بشر تاکید کرده است: اقلیت های مذهبی ایران نیاز به قیمومیت. جمهوری اسلامی ایران مادها از اتحاد اقوامی مثل مانناها و کاسپی‌ها بوجود آمدند. اینان جهت مقابله در برابر آشوریان دیااکو را به رهبری پذیرفتند و شاهنشاهی ماد را تأسیس کردند کتاب گنجینه اقوام ایران: قوم فارس نوشته‌ی محسن رستمی به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی فارس نشین کشور می‌پردازد. بیش از 65% از جمعیت ایران از نژاد فارس (پارس) به شمار می‌روند

تاریخ ایران/ایران پیش از ورود آریایی‌ها - ویکی‌کتاب. [ پنهان‌سازی] در زمان همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ ویکی‌کتاب یک محیط مناسب برای آموزگاران، استادان، دانش‌آموزان و دانشجویان برای انتشار و. با کوچکترین کلیسای آشوریان ایران آشنا شوید. این کوچک‌ترین کلیسای فعال ایران در این شب‌ها درخت تزئین‌شده کریسمس دارد و درش به روی مسیحیان باز است

آشوریان ایران - Wikiwan

 1. آغاز کار آشوریان، اخبار و وقایع. ۴ تیر ۱۳۸۹. آغاز تاریخ آن - شهرها - نژاد - كشورگشایان - سناخریب و اسرحدون - سارداناپالوس در گیر و دار حوادث تاریخی كه ذكر آن گذشت، تمدن جدیدی در شمال بابل و.
 2. ارومیه-دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان و نماینده آشوریان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: آشوریان ایران در سوگ سالگرد ارتحال امام (ره) سهیم هستند
 3. یوناتن بت کلیا نماینده پیشین آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوری‌ها که خانواده‌اش خارج از ایران در رفاه زندگی می‌کنند و بارها گزارش‌هایی در مورد فسادهای مالی او.

ارومیه- ایرنا- دبیر شاخه آسیایی اتحادیه جهانی آشوریان گفت: جوانان آشوری سایر کشورها پس از سفر به ایران به تبلیغات غلط و ظلم رسانه های غربی در حق جامعه ایرانی اذعان می کنند ادعاهای خیالی آمریکا از نگاه آشوریان ایران به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: «اگر روزگاری رهبران و دولتمردان آمریکا داعیه پرچمداری نظم نوین جهانی را داشتند واقعیت ایران درباره آشوریان با ادعای ترامپ مغایر است جامعه آشوریان در بیانیه ای تاکید کردند: یک نگاه عادلانه و بی طرفانه به سیاست های نظام جمهوری اسلامی گواه حقیقت و واقعیتی جز ادعای رئیس.

آشوریان ایران - aftabir

همشهری آنلاین: رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به بیست و نهمین کنگره اتحادیه جهانی آشوریان، به تجلیل از نقش و جایگاه آشوریان ایران پرداخت و تاکید کرد که آنها در راه اعتلای کشور لحظه‌ای درنگ نکرده‌اند به گزارش کُردپرس، روز گذشته آشوریان شهر تل تمر در شمال حسکه واقع در شمال شرق سوریه روز شهید آشوری را به یاد کشتار سیمیل که در سال ۱۹۳۳ در استان دهوک عراق رخ داد، زنده کردند. ده ها تن از. ایران, اخبار تحلیلی کشتار جیلولوق؛ جنایت فراموش‌نشدنی ارامنه در شمال غرب ایران ارامنه و آشوری‌ها در اوایل. ‎انجمن آشوریان تهران‎ is on Facebook. Join Facebook to connect with ‎انجمن آشوریان تهران‎ and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected

‮ايران‬ - ‭Bbc ‮فارسی‬ - ‮اعتراض نماینده آشوریان به 'توهین

ایرانی‌ها در آکتائو قزاقستان برای نخستین بار پای صندوق رأی می‌روند سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «آکتائو» قزاقستان از امکان حضور و رأی‌دهی ایرانیان مقیم این منطقه در انتخابات ریاست‌جمهوری پیشِ رو برای نخستین بار.

تاریخ تمدن ایران و جهان (دوره هفت جلدی) - پاتوق کتاب فرداپرورش اسب و نقش کاسیان در رواج اسب سواری در ایران باستان وسیمای اردشیر بابکان در منابع تاریخی غیر ایرانی | تمدن ما